Nowe Obniżka!
Zestaw - Wit. D3 + K2

Zestaw Wit. D3 + K2

0110

0110

New product

  • Wspomagają wchłanianie wapnia i fosforu 
  • Wspierają dostarczanie wapnia i fosforu do miejsc docelowych (zęby, kości)
  • Wspomagają układ immunologiczny
  • Witamina K-2 MK7 oraz D3 jako cholekalcyferol  - formy o dobrej wchłanialności

84,44 zł

67,55 zł

-20%

84,44 zł

zamiast 79,85 zł

0110

Budulec kości

 

Witamina D3 bierze udział w transporcie wapnia oraz stymuluje poziom komórek tworzących kości. Dzięki czemu reguluje przemianę materii wapnia i fosforu. Witamina D3 jest odpowiedzialna za wchłanianie tych substancji z jelit oraz gromadzenie ich w organizmie, przede wszystkim w szkielecie. Dlatego ma ona istotną rolę w budowie i utrzymaniu kości, mięśni, stawów, zębów

 

Wzmocnienie kości – połączenie witaminy D3 i K2

 

Witamina D3 zwiększa wchłanianie wapnia i fosforu w jelicie cienkim, co zapewnia ich odpowiedni poziom we krwi. Jednak bez witaminy K2 wapń ten nie zostanie wbudowany w miejsca docelowe, takie jak kości czy zęby. Wówczas pozostając w układzie krążenia może wywoływać zwapnienie tętnic. Główną funkcją witaminy K2 jest modyfikacja białek, po której zdolne są one do wiązania wapnia i transportowania w odpowiednie miejsce organizmu, między innymi do kości, wzmacniając ich strukturę i zwiększając gęstość.

Procesy te są ze sobą ściśle połączone, więc suplementacja pojedynczych witamin nie przyniesie nam pożądanych skutków. Jedynie połączenie odpowiedniego poziomu witaminy K2 i D3 oraz zadbanie o dostateczną ilość wapnia w diecie pozwoli nam zachować zdrowie.

 

Gdzie znajdziemy witaminę K2 i D3

 

Witamina D3 jest produkowana w naszym organizmie. Potrzebny jest do tego odpowiedni poziom cholesterolu oraz promienie UVB. Wówczas witamina Kprodukowana jest przez bakterie żyjące w naszym jelicie grubym. Oprócz tego obie witaminy możemy pozyskiwać z pożywienia.

Najwięcej wit. D zawierają produkty mleczne i tłuste ryby morskie. Znajdziemy ją w takich produktach jak: żółty ser, tuńczyka, śledzie, szprotki oraz żółtka jaj.

Witaminę K2 znajdziemy natomiast  w pełnotłustych produktach mlecznych, żółtku jaja. Bardzo dobrym jej źródłem są również potrawy z fermentowanych roślin np. soi popularne w Japonii, noszące nazwę natto.

Zarówno witamina D3, jak i K2 są rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego też powinniśmy przyjmować je zaraz po posiłku, nigdy na czczo, aby zapewnić im możliwość odpowiedniego wchłaniania.

 

Witamina D3

 

1 Kapsułka% RWS

Witamina D3

 (Cholekalcyferol)

 50 µg 

(2000 IU)

 1000%

% RWS - Referencyjna wartość spożycia


Sposób użycia: Stosować jedną (1) kapsułkę dziennie, najlepiej podczas posiłku.
Składniki: Cholekalcyferol (witamina D3), olej sojowy, olej kukurydziany, żelatyna, gliceryna roślinna.
Przeciwwskazania: Okres ciąży i karmienia piersią, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.
Przechowywać: W miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, unikać nadmiernego ciepła. Nie używać, jeśli uszczelka pod korkiem jest uszkodzona lub jej brakuje.

Opakowanie: 200 Kapsułek żelowych

 

Witamina K2

 

1 Kapsułka% RWS
Witamina K-2 
 (MenaQ7® menachinon-7) 
50 µg  *

% RWS - Referencyjna wartość spożycia
* Referencyjna wartość spożycia nieustalona

 

Sposób użycia: Stosować jedną (1) kapsułkę dziennie, najlepiej podczas posiłku.   
Składniki: Menachinon-7 (witamina K-2 MK-7), olej kukurydziany, żelatyna, gliceryna roślinna, lecytyna sojowa, naturalny karmel, dwutlenek tytanu.
Uwaga: Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przeciwwskazania: Okres ciąży i karmienia piersią, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.
Przechowywać: W miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, unikać nadmiernego ciepła. Nie używać, jeśli uszczelka pod korkiem jest uszkodzona lub jej brakuje.
 

Opakowanie: 60 Kapsułek żelowych

Napisz opinię

Zestaw Wit. D3 + K2

Zestaw Wit. D3 + K2

  • Wspomagają wchłanianie wapnia i fosforu 
  • Wspierają dostarczanie wapnia i fosforu do miejsc docelowych (zęby, kości)
  • Wspomagają układ immunologiczny
  • Witamina K-2 MK7 oraz D3 jako cholekalcyferol  - formy o dobrej wchłanialności

Zawartość pakietu

1 x

Zawiera w sobie unikalną formułę SUNVITE D3, która jest dobrze przyswajalną formą D3 Pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu Wspomaga budowanie tkanki kostnej Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni Korzystnie wpływa na sprawność układu immunologicznego i nerwowego

30,55 zł 25,97 zł -15%
Obniżona cena!
W magazynie
2 x

Wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu Przyczynia się do prawidłowego poziomu wapnia we krwi Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni Przyczynia się do prawidłowej budowy kości Wspomaga zdrowy układ sercowo-naczyniowy

89,81 zł 26,94 zł -70%
Obniżona cena!
W magazynie

Bestsellery

Produkty powiązane

Przejdź do góry