Jak dbać o oczy?

Jak dbać o oczy?

Ludzkie oko nie posiada niestety umiejętności regeneracji, przez co nasz wzrok nie może się samodzielnie poprawić. Z tego właśnie powinniśmy bardzo o nie dbać i pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jakich? O tym powiemy sobie w poniższym artykule „jak zadbać o oczy?„.

Jak dbać o wzrok – poznaj kilka ważnych zasad

Pierwszym bardzo ważnym czynnikiem jest odpowiednia dieta i „odżywianie” oka. Starajmy się, aby nasze pokarmy były bogate w substancje takie jak na przykład Kwasy Omega-3, Cynk, czy Witaminy (szczególnie E, A i C). Bardzo ważnym elementem będzie tu także Luteina. Działa ona na zasadzie naturalnego filtra, którego zadaniem jest ochrona naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem.

luteina na oczy

Oprócz tego pomaga w walce ze szkodliwymi wolnymi rodnikami, które mogą zagrażać zdrowiu naszego oka. Wobec tego jak dbać o wzrok? Pierwszym krokiem jest dobra dieta! Kolejna rada dotyczy osób, które pracują przed komputerem lub w zapylonych bądź klimatyzowanych pomieszczeniach. Jeżeli chcemy dobrze zadbać o swoje oczy nie zapominajmy o regularnych przerwach od pracy, podczas których możemy zamknąć na dłuższą chwilę oczy.

Bardzo ważne jest także mruganie, kiedy jesteśmy skupieni na jakimś ważnym zadaniu mrugamy rzadziej, a to prowadzi do wysuszania się oka. Starajmy się mrugać możliwie często i dbać o nawilżenie oka. Z pomocą mogą przyjść także specjalne nawilżające krople. Krok drugi – jak dbać o oczy? Robić regularne przerwy od pracy i nie zapominać o mruganiu!

Krok trzeci to zestaw trzech krótkich porad: przebywając pod gołym niebem w słoneczne dni (również zimą!) starajmy się nosić okulary przeciwsłonecze. Pomogą one chronić oko przed promieniowaniem UV-a i UV-b. Starajmy się też zachować dobrą kondycję fizyczną, sprzyja ona prawidłowemu krążeniu krwi i odżywaniu oka. Ostatnia porada dotycząca pytania jak dbać o wzrok jest dość przyjemna w stosowaniu 🙂 Zadbajmy o to, aby dobrze się wysypiać. Długi, zdrowy i wartościowy sen wpływa pozytywnie nie tylko na nasze oczy, ale także cały organizm i funkcje poznawcze mózgu.

Wszystkich zainteresowanych ochroną swoich oczu zachęcamy do odwiedzenia kategorii produktów wpływających pozytywnie na wzrok. Teraz już wiesz, jak zadbać o oczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *