Grzybica układu pokarmowego i czym jest Gorzknik Kanadyjski

Grzybica układu pokarmowego i czym jest Gorzknik Kanadyjski

Układ pokarmowy, tak jak każda inna część naszego ciała, może paść ofiarą wirusów, bakterii oraz… grzybów. Grzybica układu pokarmowego, najczęściej związana z obecnością grzyba Candida, może zostać łatwo pomylona z innymi chorobami trawiennymi. Często zdarza się, że symptomy przypominają po prostu objawy innych chorób układu pokarmowego. Jak chronić się przed grzybami? I czym jest Gorzknik Kanadyjski? Tego dowiecie się z artykułu poniżej!

Grzyb Candida i objawy problemów z układem pokarmowym

Zacznijmy od tego, kto powinien obawiać się grzybicy układu pokarmowego, czy najczęściej występujących grzybów Candida. Okazuje się, że ważną rolę odgrywa tu nasza naturalna odporność, ale także czynniki zewnętrzne, takie jak przejście terapii antybiotykowej, czy obecność chorób nowotworowych. Również osoby borykające się z innymi, przewlekłymi chorobami układu trawienia powinny mieć na uwadze możliwość pojawienia się grzybic. Mogą one wystąpić właściwie na całej długości układu pokarmowego, od jamy ustnej, poprzez przełyk, aż do jelit i okolic odbytu.

Grzybice układu pokarmowego mogą być niebezpieczne ze względu na przewlekły proces zapalny, który powodują. Przebywają w wierzchnich warstwach nabłonka i mogą powodować symptomy (zależne od odcinka układu pokarmowego) takie jak:

  • odczucia dyskomfortu i bólu podczas przełykaniagorzknik kanadyjski
  • bóle zamostkowe i bóle kręgosłupa
  • zaparcia
  • nudności, biegunka, zaparcia, bóle brzucha, gazy
  • burczenie w brzuchu, zaburzenia trawienia

 

W wypadku obecności wspomnianego grzyba Candida możemy spotkać się z ciągłym przemęczeniem, problemami z trawieniem, czy złym nastrojem. Pasożytniczy grzyb pojawia się nawet u jednej trzeciej populacji, jednak na szczęście nie zawsze stanowi problem, kiedy to jego ilość w organizmie niebezpiecznie wzrasta. Następstwem namnożenia się grzyba Candida jest opuszczenie przez niego układu pokarmowego i negatywny wpływ na na nasze ciało.

Gorzknik Kanadyjski może pomóc

Gorzknik Kanadyjski polecany jest jako wsparcie w walce z grzybicami układu pokarmowego. Jest pomocny w łagodzeniu zapaleń błon śluzowych i przyczynia się do niszczenia kolonii grzybicznych oraz innych pasożytów układu pokarmowego. Przy okazji nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *