Diabetyk Formuła wsparciem nie tylko dla cukrzyków

Diabetyk Formuła wsparciem nie tylko dla cukrzyków

Poniżej przestawiamy osobno każdą witaminę oraz minerał znajdujący się w Diabetyk Formule:

 

WITAMINA C

Najbardziej popularną witaminą jest Wit. C, znajdująca się niemal w każdej domowej apteczce. Często wydaje nam się, że powinniśmy przyjmować ją tylko w czasie przeziębienia i grypy oraz przesileń związanych ze zmianą pory roku. Okazuje się jednak, że witamina C jest bardzo potrzebna na co dzień, do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witamina C spowalnia procesy starzenia, wspomaga też procesy gojenia się ran i wchłaniania siników. Ponadto wspomaga wchłanianie żelaza oraz wzmacnia zęby i dziąsła.

WITAMINA D3

Witamina D3 często nazywana jest witaminą słońca, reguluje przemianę materii wapnia i fosforu oraz wspomaga ich wchłanianie. Pełni istotną rolę w budowie i utrzymaniu kości, zębów, stawów oraz mięśni. Oprócz tego wspiera odporność, poprawia funkcjonowanie układu krążenia i serca oraz wspomaga walkę o utrzymanie szczupłej sylwetki. Oczywiście najlepszą formą witaminy D3 jest pozyskanie jej ze słońca, aczkolwiek w naszej szerokości geograficznej w związku z niekorzystnym kątem padania promieni w okresie od września do kwietnia nasz organizm nie jest w stanie jej wytworzyć, nawet w słoneczne dni. W związku z powyższym suplementacja tej witaminy jest bardzo ważna.

WITAMINA E

Witamina E nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości, ponieważ ochrania ona komórki ludzkiego ciała przed utlenianiem się, czyli starzeniem. Największe zapotrzebowanie na tę witaminę ( bo aż 20-25 mg) wykazują osoby po 75 roku życia. Jej rolą jest walka z wolnymi rodnikami, wspomaganie czerwonych krwinek oraz sprawia, że krzepliwość krwi jest prawidłowa. Oprócz tego wspomaga produkcję nasienia u mężczyzn, oraz zapewnia prawidłowy rozwój płodu u kobiet w ciąży. Najbardziej narażone na niedobór witaminy E są osoby cierpiące na celiakię oraz mukowiscydozę.  Według naukowców witamina E zapobiega rozwojowi niektórych nowotworów, głównie prostaty i wątroby. Oprócz tego zapobiega zakrzepom krwi orz obniża stężenie złego cholesterolu.

BIOTYNA

Biotyna czyli inaczej witamina B7 pozytywnie wpływa na stan skóry, włosów oraz paznokci. Łatwo ulec wrażeniu, że biotyna przyda się tylko osobom dbającym o urodę, jednak to mylne wrażenie. Bierze czynny udział w procesie tworzenia protrombiny, która odgrywa ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Biotyna wspiera pracę tarczycy, jest niezbędna do tworzenia kwasów tłuszczowych i glukozy. Dodatkowo biotyna ma wpływ na poprawny metabolizm, ponieważ bierze udział w rozpadzie aminokwasów, syntezie kwasów tłuszczowych oraz procesie glukoneogenezy, przez co wpływa na prawidłowe dostarczenie energii do organizmu.

MAGNEZ

Kolejnym składnikiem preparatu Diabetyk formuła jest magnez. Dieta, w której dostarczamy organizmowi odpowiednie ilości magnezu jest dobra dla metabolizmu cukru i glukozy. Osoby mające problem z bolesnymi skurczami ( również mięśnia sercowego) powinny dbać o prawidłowy poziom magnezu. Kolejna dobrą stroną magnezu jest to, że pozytywnie wpływa on na funkcje psychiczne oraz wspiera prawidłową równowagę elektrolitową organizmu.  Zapotrzebowane na magnez rośnie, gdy nasza dieta jest nieprawidłowa, nadużywanie mocnej kawy, herbaty oraz alkoholu, a także stresujący tryb życia.

CYNK

Cynk jest pozytywnie kojarzony głównie w odniesieniu do problemów dermatologicznych, ponieważ ma pozytywny wpływ na układ hormonalny, który często jest odpowiedzialny za niedoskonałości skóry. Pierwiastek ten występuje w strukturach około 200 enzymów naszego ciała, więc jego niedobór sprawa, że bardzo duża ilość procesów działa nieprawidłowo. Cynk wspomaga leczenie reumatyzmu, oraz dobrze wpływa na kości. Dzięki temu, że reguluje pracę miedzy innymi trzustki wpływa na prawidłowe wydzielanie insuliny, co jest bardzo ważne dla każdego człowieka, a w szczególności dla diabetyka. Dodatkowo cynk wspomaga regulowanie pracy układu krążenia poprzez stabilizowanie ciśnienia i zapobieganie żylakom. Osoby, mające problem z niedoborem cynku zgłaszają problemy takie, jak: suchość w ustach, pogorszenie smaku, węchu, utrata apetytu. Długofalowo niedobór cynku może powodować tzw. Kurzą ślepotę oraz anemię.

SELEN

Z kolei selen chroni komórki przed wolnymi rodnikami oraz toksynami, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania enzymów. Wspomaga pracę tarczycy, pomaga w leczeniu bólu, gdy cierpimy na reumatoidalne zapalenie stawów. Zapotrzebowanie na selen wynosi u mężczyzn 55 ug, z kolei u kobiet 55ug, w czasie ciąży i karmienia piersią wzrasta do 70 ug. EFSA, czyli Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności zaświadczył, że selen istotnie działa antyoksydacyjnie, wspiera układ immunologiczny, chroni strukturę DNA przed uszkodzeniami wywoływanymi za dużą aktywnością wolnych rodników. Ponadto selen wpływa na obniżenie ryzyka zachorowania na nowotwory niektórych typów, zapobiega utracie pamięci, pozytywnie wpływa na tzw. Długowieczność, zwiększa płodność oraz pomaga astmatykom poprzez obniżenie jej objawów.

MANGAN

Mangan to mikroelement niezbędny do życia, bez niego nie możliwa byłaby synteza enzymów takich, jak peptydazy czy karboksylazy. Odpowiada za metabolizm tłuszczy, białek oraz węglowodanów. Przyczynia się do poprawnego wchłaniania witamin z grup B, C, E oraz biotyny, przyśpiesza syntezę cholesterolu, pozytywnie wpływa na poprawne funkcjonowanie układu nerwowego oraz mózgu. Korzystnie wpływa na pracę mięśni, reguluje przemianę hormonów tarczycy, ma kluczowe znaczenie w procesie mineralizacji kości, wspiera tkankę łączną i jest bardzo ważny w prawidłowym funkcjonowaniu stawów. Jest też ochroną przed wolnymi rodnikami- zatrzymuje ich namnażanie.

CHROM

Chrom jest znany jako przyjaciel wszystkich odchudzających się osób, ponieważ przyśpiesza spalanie tłuszczów oraz wspiera zahamowanie wilczego apetytu, stąd często znajduje się w tabletkach na odchudzanie. Ale to nie koniec zalet chromu, ponieważ chroni on przed cukrzycą typu 2 oraz pomaga regulować stężenie glukozy we krwi.  W momencie, gdy przyjmujemy wystarczającą dawkę chromu nasz organizm zdecydowanie lepiej wykorzystuje insulinę. Suplementacja  chromu jest więc wskazana w leczeniu zarówno hipoglikemii, jak i cukrzycy.  Dodatkowo chrom może zapobiegać osteoporozie u kobiet po menopauzie.

EKSTRAKT Z CYNAMONU

Ekstrakt z cynamonu wykazuje bardzo silne działanie antyoksydacyjne, poprawiające krążenie, bakteriobójcze i grzybobójcze. Używany jest do walki z grypą, przeziębieniem, i niektórymi infekcjami. Wspomaga walkę z toksynami zalegającymi w organizmie, poza tym dodaje energii  witalności, pobudza procesy trawienne, dostarcza błonnik pokarmowy do organizmu, walczy z nadkwaśnością oraz działa przeciwbiegunkowo. Ekstrakt z cynamonu nie bez powodu został użyty w naszym preparacie, ponieważ obniża cholesterol oraz wspomaga regulowanie poziomu cukru we krwi, co jest niezwykle istotne dla diabetyków. Na końcu wspomnimy, że cynamon wspomaga leczenie chorób, które zostały wywołane przez drożdżaki.

GURMAR

Kolejnym składnikiem diabetyk formuły jest gurmar, który nieprzypadkowo jest nazywany przez hindusów pogromcą cukru. Jest niezwykle pomocny nie tylko diabetykom, ale także osobom pragnącym ograniczyć słodycze i przyśpieszyć proces odchudzania. Roślina ta jest znana w Azji, jednak w Europie dopiero niedawno stała się popularna, a jej sława ze względu na dobroczynne właściwości ciągle rośnie, głównie ze względu na najnowsze badania naukowe, które potwierdzają, że gurmar jest skuteczny w obniżaniu cukru we krwi. W liściach gurmaru kryje się kwas hydroksycytrynowy, będący częściowo odpowiedzialny za blokowanie wchłaniana cukru ze zjedzonych pokarmów. Składniki gurmaru hamują rozwój cukrzycy zarówno typu I, jak i II, ale również zapobiegają pojawieniu się tej choroby.

TAURYNA

Tauryna to aminokwas, który został bardzo dobrze przebadany. Poprawia metabolizm tłuszczów, chroni wątrobę oraz obniża ciśnienie tętnicze krwi. Wspomaga wzrok, który jest narażony na destrukcję u osób cierpiących na cukrzycę i zmniejsza ryzyko rozwoju tej choroby. Aminokwas ten reguluje osmoregulację organizmu, wpływa na przenoszenie impulsów nerwowych oraz wpływa na prawidłowy stan insuliny we krwi. W diecie zwykle dostarczamy go zbyt mało, dlatego warto go suplementować. Tauryna ułatwia transport kreatyny do mięśni, dzięki czemu efektywniej można ją wykorzystać oraz zregenerować szybciej mięśnie po wysiłku fizycznym.

KWAS ALFA-LIPONOWY

Kwas alfa-liponowy zmienia węglowodany w energię, obniża apetyt, oraz wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Korzystnie wpływa również na wątrobę, ponieważ posiada zdolności do osłaniania jej. ALA wiąże toksyczne substancje, w tym również metale ciężkie w naszym ciele, neutralizuje wolne rodniki, potęguje działanie przeciwutleniaczy, takich jak witamina C i E. Dodatkowo kwas alfa liponowy uczestniczy w produkcji energii komórkowej, znanej pod nazwą ATP.

LUTEINA

Ostatnim składnikiem diabetyk formuły jest luteina, która ma bardzo dobry wpływ na zdrowie naszych oczu i niszczenie wolnych rodników, powstających od promieniowania ultrafioletowego, stanowiące zagrożenie dla fotoreceptorów w oku.

 

Wszystkie te składniki znajdą Państwo w jednym produkcie 😊 Diabetyk Formuła od Puritan’s Pride to wsparcie nie tylko dla cukrzyków, została stworzona również dla osób dbających o swoje zdrowie.

Polecamy

Diabetyk Formuła 60 tab

Zestaw Wsparcie diabetyków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *