Co to jest „stewia” i dlaczego jest tak popularna? Odpowiadamy!

Co to jest „stewia” i dlaczego jest tak popularna? Odpowiadamy!

Ostatnimi czasy stewia cieszy się rosnącą popularnością i staje się hitem sprzedażowym w wielu sklepach ze zdrowymi i ekologicznymi produktami. Jednak właściwie… co to jest stewia? Okazuje się, że jest niczym innym, niż rośliną (dokładnie liśćmi) pochodzącą z Ameryki Południowej. Jednak co sprawia, że jest tak pożądana i lubiana? O tym dowiesz się z tekstu poniżej! Zapraszamy!

Stewia – słodzik, który Cię zachwyci!

Jak już wspomnieliśmy powyżej stewia – słodzik pochodzi z liści rośliny o takiej samej nazwie, która od wieków wykorzystywana jest jako słodzik i lekarstwo na lekkie dolegliwości. Badania dowodzą, że jest w pełni bezpiecznym i zdrowym zamiennikiem cukru. Czy wobec tego znamy już odpowiedź na pytanie co to jest stewia? Okazuje się, że nie do końca!

stewia w proszkuStewia – słodzik posiada tak wiele niesamowitych właściwości, że grzechem byłoby nie wymienienie choćby kilku z nich! Posłużmy się oferowaną przez nas stewią w proszku jako przykładem. Po pierwsze jest to całkowicie bezpieczny produkt pochodzenia roślinnego. W czasach wszechobecnych uszlachetniaczy i konserwantów jest to dla niektórych z nas naprawdę ważna cecha. Po drugie – ma zero kalorii. Tak jest! Zero! Mimo to stewia w proszku jest słodsza niż cukier i idealnie nadaje się na przykład do pieczenia ciast, czy słodzenia potraw albo herbaty. Dodatkową zaletą produktu stewia – słodzik jest długa przydatność do użycia oraz fakt, że nie powoduje próchnicy zębów. Może być używana przez diabetyków i nie podnosi poziomu cukru we krwi.

Srewia w proszku – ciesz się bezkalorycznym cukrem!

Teraz już z pewnością możemy odpowiedzieć sobie na pytanie co to jest stewia. Jak widać posiada szereg zalet, które biją zwykły cukier na głowę. Stewia w proszku polecana jest szczególnie:

  • osobom, które cenią produkty pochodzenia roślinnego
  • diabetykom
  • osobom, które dbają o linię, a nie chcą rezygnować ze słodkości
  • kucharzom i piekarzom
  • osobom, które boją się o zdrowie swoich zembów

Nie czekaj, skorzystaj z dobrodziejstw, które niesie za sobą używanie stewii. Zadbaj o swoją linię i zdrowie z niezwykłym słodzikiem. Zapraszamy do Puritan’s Pride!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *