Bezkaloryczny, naturalny słodzik. Czy już wiesz, o czym mowa?

Bezkaloryczny, naturalny słodzik. Czy już wiesz, o czym mowa?

Stewia – naturalny zamiennik cukru. Wsparcie dla diety odchudzającej.

Kontrola wagi, lub walka o szczupłą sylwetkę nie jest łatwym zadaniem. Trzeba wykazać się samozaparciem podczas ćwiczeń fizycznych, starać się usystematyzować posiłki oraz unikać produktów bogatych w cukry. Odpowiednia dieta odchudzająca to połowa sukcesu, jednak jak oprzeć się kuszącym, słodkim potrawom? Czy istnieje naturalny zamiennik cukru?
Okazuje się, że tak! Z przyjemnością przedstawiamy ratunek dla fanów słodkości: Stewia – naturalny słodzik.

Stewia to roślina o niezwykle słodkich liściach (słodszych od sacharozy nawet 250-450 razy). Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie od wieków rdzenni mieszkańcy tego kontynentu wykorzystywali ją jako środek leczniczy i naturalny słodzik do wszelkiego rodzaju potraw.

Stewia zamiast cukru – zdrowe odchudzanie.

Osobom, którym zależy na zdrowym odchudzaniu polecamy ten naturalny zamiennik cukru. Współczesne badania wykazały, że jest bezpiecznym i zdrowym środkiem słodzącym. Wykazano, że może pomagać w walce z nadciśnieniem i cukrzycą. Stewia stała się również hitem wśród osób preferujących zdrowy tryb życia i chcących uniknąć dodatkowych kalorii. Jeżeli nie sposób wyczuć różnicy, pomiędzy herbatą lub sosem posłodzonymi tradycyjnym cukrem, a stewią, dlaczego nie przerzucić się na naturalne rozwiązanie? Zrezygnowanie ze słodkich napojów na rzecz wody mineralnej, dwadzieścia minut gimnastyki dziennie i stosowanie naturalnego słodzika jakim jest stewia są idealnymi sposobami na wsparcie diety odchudzającej.

Stewia, oprócz niezwykłych właściwości słodzących przy jednoczesnym zachowaniu zerowej kaloryczności, prezentuje szereg praktycznych zalet – jest odporna na wysokie temperatury – do 200 °C – i może być używana do pieczenia i gotowania. Może być długo przechowywana, jest nietoksyczna i bezpieczna dla diabetyków. Co więcej nie powoduje pruchnicy zębów. Jak widać ten cudowny środek nie tylko ułatwia kontrolę wagi, ale jest również po prostu praktyczny.

Popularność stewii wciąż rośnie

Coraz więcej osób docenia zalety tego naturalnego słodzika. Niezależnie, czy jesteś sportowcem, odchudzasz się, kontrolujesz wagę, masz problemy z cukrzycą lub jesteś diabetykiem, albo po prostu jesteś ciekaw jak działa i smakuje bezkaloryczny cukier wypróbuj stewię! Jedyną różnicą jaką poczujesz, będzie łatwiejsze, zdrowsze odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *