Acai Berry – wzmożone odchudzanie i oczyszczanie organizmu w jednym

Acai Berry – wzmożone odchudzanie i oczyszczanie organizmu w jednym

Większość z nas zna Acai Berry jako produkt skutecznie wspomagający odchudzanie. I jest to jak najbardziej trafny opis! Jednak czy wiecie, jak wiele innych cennych właściwości posiada wspomniana jagoda z Ameryki Południowej? Czas na kilka ciekawych faktów o jagodach Acai!

Acai Berry (Euterpe oleracea) posiada wiele cennych właściwości dzięki zawartości licznych witamin, takich jak A, B1, B2, B3, C, E oraz składników mineralnych, które są niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Zaliczają się do nich wapń, fosfor, potas, magnez, cynk, czy miedź. Owoce Acai są także bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe – Omega 6 (kwas linolowy) i omega 9 (kwas oleinowy).

Acai Berry może okazać się także wsparciem dla naszego umysłu. Produkt doceniany jest za wspieranie procesów zapamiętywania i usprawnianie umiejętności poznawczych. Jest też nazywany kopalnią energii, jednak nie tylko dlatego owoce Acai powinny zainteresować osoby aktywne fizycznie i umysłowo. Okazuje się, że Acai redukuje zmęczenie i ułatwia regenerację np. po ćwiczeniach siłowych.

Acai jako sposób na oczyszczenie organizmu

Acai Berry znane są z silnego działania antyoksydacyjnego. Zawierają przeciwutleniacze m.in. resweratrol, kwas ferulowy, cuanidin-3-glukozyd oraz polifenole, które zwalczają szkodliwe wolne rodniki i opóźniają proces starzenia się organizmu, a także pomagają pozbyć się toksyn. Acai Berry, dzięki dużej zawartości błonnika, przyspiesza przemianę materii i wspiera redukcję wagi, ponadto jagody podwyższają temperaturę ciała poprzez wykorzystanie energii z tkanki tłuszczowej. Z pewnością możemy polecić produkt osobom, które chcą poczuć lekkość, oczyszczenie i dawkę dodatkowej energii do działania!

Jedynym minusem jagód Acai jest fakt, że bardzo szybko się psują. Z tego właśnie powodu nie są eksportowane w pierwotnej, świeżej postaci. Najczęściej spotykamy je w formie zliofilizowanej, zakapsułkowane lub w postaci soków. Jednak bez obaw! Przetworzone jagody nie tracą swoich właściwości i możemy cieszyć się nimi w formie łatwej do połknięcia kapsułki. Na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *