Suplementy diety dla cukrzyków – mogą okazać się bardzo pomocne

Suplementy diety dla cukrzyków – mogą okazać się bardzo pomocne

Cukrzyca jest schorzeniem, które coraz częściej staje się udziałem współczesnego społeczeństwa. Charakteryzuje się ona hiperglikemią, czyli inaczej mówiąc zwiększoną ilością glukozy we krwi. Na szczęście istnieją suplementy diety dla cukrzyków, które mogą realnie wpłynąć na nasze zdrowie i komfort życia. W tym artykule przybliżymy Ci kilka pozycji, które na pewno warto poznać i wypróbować.

Propozycje suplementów diety dla osób chorujących na cukrzycę

Dobór suplementów diety dla cukrzyków powinien być bardzo odpowiedzialny i ostrożny. Powołując się na opinię organizacji European Food Safety Authority możemy wytypować kilka produktów, które mogą się okazać bardzo cennym wsparciem podczas walki z cukrzycą. Oto niektóre z nich:

  • Chrom – wraz z insuliną pozytywnie wpłynie na regulacje przyswajania cukru przez nasz organizm. Oprócz tego wspomoże w kontrolowaniu ilości cholesterolu we krwi oraz redukcję masy ciała.

 

  • Diabetyk Formuła – środek dedykowany cukrzykom. Wspomaga regulację metabolizmu cukrów oraz przyczynia się do zachowania jego odpowiedniej ilości we krwi. Dodatkowo wykazuje silne działanie antyoksydacyjne.

 

  • Kwas Alfa Liponowy – jest to suplement, który wspiera całość układu krwionośnego oraz, co ważne, bierze czynny udział w procesach metabolicznych cukru w naszym ciele. Może zmniejszać ból w wypadku pojawienia się neuropatii cukrzycowej.

 

  • Ocet Jabłkowy Formuła – Ocet Jabłkowy wspiera procesy trawienne i wpływa pozytywnie na gospodarkę insulinową. Warto wiedzieć, że może przyspieszać metabolizm komórkowy oraz wzmocnić naszą wrodzoną odporność.

 

Oprócz wyżej wymienionych suplementów diety dla cukrzyków na pewno zainteresuje Cię kompleksowy zestaw Wsparcia Diabetyków. Zawierają się w nim produkty takie jak wspomniane Kwas Alfa Liponowy, Ocet Jabłkowy, czy naturalny słodzik – Stevia. Zestaw wystarcza aż na trzy miesiące suplementacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *