Przyswajalny Wapń dla mocnych kości

Przyswajalny Wapń dla mocnych kości

Przyswajalny wapń jest jednym z podstawowych minerałów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego. Jeżeli szukasz sposobu, aby zapewnić sobie prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego, to przyswajalny wapń Puritan’s Pride jest najlepszym sposobem.

Dlaczego wapń jest tak ważny dla naszego organizmu?

W kościach zachodzi ciągły proces odnawiania, podczas którego wapń jest nieustannie wymieniany. Jeśli nie przyjmujemy odpowiedniej ilości wapnia z pożywienia, organizm zaczyna go pobierać z kości, aby utrzymać jego odpowiednie stężenie w organizmie. Podczas tego procesu kości są osłabiane i stają się bardziej podatne na urazy. Największe zapotrzebowanie na przyswajalny wapń przypada w okresie wzrostu i u kobiet w okresie menopauzy, a także u osób uprawiających sport. Przyjmuje się, że dorosły człowiek potrzebuje 1000 mg wapnia na dobę. Przyswajalny wapń od Puritan’s Pride dostępny jest w najlepiej przyswajalnej formie liquid (w postaci węglanu wapnia).

Co jeszcze warto wiedzieć?

Aby wapń był odpowiednio wchłaniany niezbędna jest witamina D3, która syntetyzowana jest z cholesterolu, gdy skóra jest wystawiona na promieniowanie słoneczne (UVB) o odpowiedniej długości fal. Od maja do sierpnia w godzinach od 10:00 do 15:00 należy wystawiać nasze ciało na działanie promieni słonecznych na ok 15 minut. Wystarczy odsłonić ramiona i dolną część nóg aby organizm mógł wytworzyć dzienną dawkę witaminy D3.

Niestety w Polsce w okresie jesienno-zimowym produkcja skórna przestaje funkcjonować gdyż nie docierają do nas promienie słoneczne UVB. Uwarunkowane jest to zmianą kąta padania światła. Dlatego w tym okresie zalecana jest suplementacja witaminą D3. Przyswajalny wapń Puritan’s Pride wzbogacony jest o witaminę D3 dzięki temu doskonale wchłania się w organizmie i stanowi pełną ochronę dla naszych kości. Suplement ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wzmocnić swoje kości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *