Niacyna (witamina b3)

Niacyna (witamina b3)

Niacyna (witamina B3) spełnia w organizmie człowieka bardzo ważne funkcje. Oddziałuje korzystnie na system nerwowy i stan psychiczny człowieka. Jest nieodzowna do prawidłowego funkcjonowania obwodowego układu nerwowego i mózgu. Jest niezwykle ważna w wypadku osób, które pracują umysłowo, uczą się lub chcą poprawić funkcje umysłu.

Witamina B3 (niacyna) bierze także udział w metabolizmie białek, tłuszczów, i węglowodanów oraz utlenianiu komórkowym, a tym samym w produkcji energii. Uczestniczy w syntezie hormonów płciowych, hormonów tarczycy i DNA. Dodatkowo jest ważnym składnikiem dwóch koenzymów: NAD i NADP, które w połączeniu z białkami tworzą enzymy oksydoreduktazy.

Niacyna – właściwości cenne dla całego organizmu

Niacyna – właściwości tego związku wspomagają wrażliwość na insulinę i jej wydzielanie oraz wspierają regulacje wydzielania soku żołądkowego. Witamina B3 bierze także udział w detoksykacji organizmu. Oddziałuje korzystnie na system nerwowy i stan psychiczny człowieka. Oprócz tego ma wpływ na układ krążenia, przez co usprawnia krążenie krwi poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Niacyna (witamina b3) poprawia ukrwienie skóry i połączeniu z witaminą B6 i B2 wspiera zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci. Jest stosowana podczas problemów skórnych tj. trądzik.

Organizm ludzki nie jest w stanie sam wytwarzać witaminy B3 dlatego powinien dostarczać ją z pożywieniem. W przetworzonych produktach spożywczych, które były poddawane obróbce cieplnej, nie ulega zniszczeniu. Niacyna i właściwości, które posiada, są bardzo ważne dla naszego zdrowia i warto utrzymać jej odpowiedni poziom w organizmie.

Niacynę znajdziesz w produktach:

• Niacyna 100mg
• Stres Formuła / 60 tab
• Włosy Skóra Paznokcie Formuła / 30 kaps
• Witamina B-50® Complex / 100 kaps