Kwas alfa-liponowy

Kwas alfa-liponowy

Kwas alfa-liponowy ma wszechstronne zastosowanie. Kwas alfa-liponowy jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem, który wspiera walkę z wolnymi rodnikami. Swoje działanie wykazuje w środowisku wodnym i tłuszczowym, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz komórek.

Druga ważną rolę, którą pełni ALA w naszym organizmie jest metabolizm cukrów i przetwarzanie go w źródło energii. Ilość kwasu alfa-liponowego wytwarzanego przez nasz organizm i spożywanego wraz z jedzeniem jest wystarczająca do zachodzenia procesów metabolicznych, jednak aby uwolnić działanie kwasu alfa-liponowego jako przeciwutleniacza, potrzebna jest jego suplementacja.

Wykazano także ze kwas alfa-liponowy ma zdolność ochrony jednokomórkowego nabłonka, który wyścieła naczynia krwionośne. ALA wspiera regulację ciśnienia krwi i rozluźnia naczynia krwionośne, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako pomoc w leczeniu miażdżycy.

ALA ma także wpływ na wiele innych procesów zachodzących w organizmie, takich jak regeneracja wątroby, produkcja glikogenu w mięśniach. Dzięki tym właściwościom odżywczym zalecany jest także dla sportowców.

Kwas alfa-liponowy znajdziesz w produktach:

Kwas Alfa Liponowy 300 mg / 60 kaps
Zestaw – Wsparcie Diabetyków
Włosy Skóra Paznokcie Formuła / 30 kaps