Ashwagandha

Ashwagandha

Ashwagandha (Witania ospała) pochodzi z Indii. Jest bogata w wiele substancji chemicznych, takich jak witanolidy, alkaloidy, cholina, kwasy tłuszczowe, aminokwasy i wiele rodzajów cukrów. Korzystnie wpływa na układ immunologiczny, nerwowy i przewodzenie bodźców. Ma pozytywny wpływ na nasz nastrój. Dzięki związkom o działaniu antydepresyjnym, pomaga osobom chorym na depresje oraz inne choroby o podłożu psychicznym. Regularnie zażywana wspiera koncentracje i poprawia pamięć.

Ashwagandha wspiera funkcjonowanie wątroby i nerek, poprzez ochronę przed działaniem toksycznych związków. Ponad to witania wpływa korzystnie na poziom glukozy we krwi.

Pomaga usunąć z organizmu wolne rodniki, a tym samym przyczynia się do redukcji oznak starzenia się organizmu. W połączeniu z systematycznymi ćwiczeniami siłowymi przyczynia się znacząco do zwiększenia masy mięśniowej oraz wspiera redukcję tłuszczu w organizmie. Ashwagandha wpływa również na poprawę jakości nasienia. Powoduje zwiększenie ilości ruchliwych plemników w ejakulacie, dlatego może być stosowana w leczeniu męskiej niepłodności. Stymuluje także produkcję testosteronu.

Ashwagandhę znajdziesz w produkcie:

• Ashwagandha Ekstrakt 500 mg / 60 kaps